Chcete nádoby na tříděný odpad dovézt zdarma domů? Objednejte si je co nejdříve

Datum aktuality

Chcete nádoby na tříděný odpad dovézt zdarma domů? Objednejte si je co nejdříve

Systém odděleného sběru tříděných odpadů bude zahájen na začátku listopadu. Pokud bydlíte v rodinném domě či menším bytovém domě, můžete si od města zapůjčit popelnice na tříděné odpady.

Konkrétně je možná zápůjčka popelnic na plasty, papír a bioodpad. Pokud jste si nádoby ještě neobjednali, máte o ně zájem a chcete využít možnosti nechat si je přivést v rámci hromadného rozvozu zdarma domů, objednejte si je co nejdříve. Do pondělí 4. 10. 2021 je možné v objednávce nádob zvolit hromadný rozvoz. Ti z Vás, kteří budou nádoby objednávat později, si mohou volit pouze ze dvou možností – osobní vyzvednutí v Technických službách nebo doprava na adresu individuální (objednání v TST za poplatek 250,- Kč).

Termín zahájení rozvozu nádob do domácností je 16. 10. 2021. Od tohoto data budou rozvozy probíhat o víkendech od 9:00 – 17:00 a v pracovních dnech do 15:00 do 19:00. Přesný termín, kdy bude nádoba přivezena k Vám domů, se dozvíte z emailové nebo SMS zprávy (budeme ji rozesílat přibližně týden předem). Rozpis termínů rozvozu zveřejníme na stránkách města www.turnov.cz a také na webové stránce zaměřené na odpady www.turnovtridi.cz. Na těchto stránkách najdete všechny aktuální informace k odpadovému hospodářství.

Systém odpadového hospodářství podobný tomu, který začne fungovat od listopadu v Turnově, běží již v mnoha obcích a městech. Nejblíže nám je město Mnichovo Hradiště a Jičín. V Mnichově Hradišti byl tento systém zaveden v létě minulého roku, v Jičíně systém postupně po částech rozšiřují od poloviny roku 2019. Město zavedlo sběr tříděných odpadů od domu a současně sníženou frekvenci svozu směsného komunálního odpadu na interval jednou za 14 dnů. Systém zde funguje, a žádný zásadní problém s ním obyvatelé nevnímají.

Také ve větším městě jako je Cheb, tento systém funguje bez obtíží. V Židlochovicích, kde postupují stejně již od roku 2016, vše funguje i s frekvencí svozu směsného komunálního odpadu jednou za 3 týdny. Rozhodně nejsme městem, které by chtělo experimentovat a zkoušet novinky, s kterými již nemají ověřené zkušenosti jinde. Je přirozené, že každá změna přináší obavy z toho, jak vše bude fungovat. Na základě zkušeností z jiných měst předpokládáme, že nás nečeká nic, co bychom nemohli zvládnout.

Děkujeme, že třídíte odpad a věříme, že se s novým systémem naučíme v krátké době dobře fungovat.