Kalendář svozu odpadů na rok 2022

Datum aktuality

Svoz tříděných odpadů z nově zapůjčených popelnic bude v roce 2022 dál plynule navazovat na současný harmonogram. Kalendář svozu na celý rok 2022 najdete v odkazu níže.

Všechny nádoby na tříděný odpad se svážejí z míst, kam občané připravují popelnice na směsný komunální odpad. 

První lednový týden (od 3. 1. 2022) se bude svážet plast. Následovat bude směsný komunální odpad v druhém lednovém týdnu. V týdnu od 14. 1. 2022 bude svoz papíru a další týden bude opět svážen směsný komunální odpad. Tento cyklus se bude stále opakovat.

Svoz bioodpadu bude v roce 2022 probíhat v lednu a v únoru pouze jednou za měsíc. V měsíci březnu a dubnu bude svoz jednou za 14 dnů a od počátku května do konce října bude svou bioodpadu každý týden. V měsíci listopadu bude svoz v intervalu jednou za 14 dnů a v prosinci proběhne už pouze jeden svoz. 

Popelnice se připravují na určené místo večer před termínem svozu, aby vývoz mohl proběhnout bez komplikací. V některých lokalitách se nádoby vyvážejí v brzkých ranních hodinách, proto musí být popelnice vždy připraveny na svém místě již večer před svozem. Nádoby nechte v den svozu připraveny celý den. Harmonogram vyvážení se může v jednotlivých lokalitách měnit. Pokud není popelnice prázdná hned ráno, neznamená to, že na ni popeláři zapomněli.

Termíny svozů pro Vaši ulici je možné najít také na tomto webu, v záložce Kde a kdy svážíme odpad. Zde zadáte jméno Vaší ulice a potvrdíte tlačítkem odeslat. Následně se Vám zobrazí přesné termíny svozu jednotlivých druhů odpadů.

Pokud si nejste jisti, můžete napsat dotaz na odpady@turnov.cz nebo zavolat na tel. číslo 481 366 161.

pdf Kalendář svozu odpadu 2022