Do konce září budou zrušena dvě sběrná místa tříděného odpadu

Datum aktuality

Systém třídění u rodinných a menších bytových domů door to door přináší pohodlnější a efektivnější separaci odpadů přímo doma. Zároveň je cílem, zajistit finanční udržitelnost odpadového hospodářství. Některá z méně využívaných sběrných míst tak budou postupně rušena.

V Turnově funguje systém door to door, pro obyvatele rodinných nebo menších bytových domů je zaveden svoz papíru, plastu a bioodpadu přímo od jednotlivých domácností. Vytříděná surovina je čistší a vhodnější pro další recyklaci. Třídění je navíc pohodlnější.

U velkých bytových domů na sídlištích zůstává systém sběrných míst zachován a nic se nemění ani do budoucna. Sběrná místa, kterých se dotkne zrušení, jsou minimálně využívána, případně se nachází v lokalitách, kde obyvatelé mohou dobře využít systém door to door. Nádoby k zápůjčce jsou stále k dispozici. Pokud máte zájem třídit v pohodlí domova, v objednávce si lze zvolit celou sadu nádob nebo pouze některé Objednání nádob přes web

Která sběrná místa tedy město Turnov ruší? V průběhu září zmizí místa, kde se nachází pouze kontejnery na papír a plasty – Trávnice a autobusové nádraží Na Lukách. Nejbližší sběrné místo pak najdete na Koňském trhu.

Se závěrem roku 2023 dojde ke zrušení sběrného místa v ulici Za Sokolovnou v Turnově II, kde je možné využít kontejnery v ulici Studentská. Poslední z prozatím rušených míst se nachází v ulici Perlová na Výšince. Tady můžete využít separační nádoby v ulici Rubínová.

Pokud vás zajímají aktuality, které se týkají třídění odpadů v Turnově, systému door to door nebo rušení sběrných míst, sledujte web www.turnovtridi.cz.

Pokud hledáte místa, kde správně vytřídit odpad, vyzkoušejte aplikaci Kam s ním? Kam s ním Na interaktivní mapě vám spolehlivě najde nejbližší sběrné místo nebo poskytne další informace ke třídění odpadů.

 

TrávniceAutobusové nádraží Na Lukách