Kalendář svozu odpadu v roce 2023

Datum aktuality

Svoz tříděných odpadů a směsného komunálního odpadu z popelnic bude v roce 2023 dál plynule navazovat na současný harmonogram. Kalendář svozu na celý rok 2023 najdete v odkazu níže.

Všechny nádoby na tříděný odpad se svážejí z míst, kam občané připravují popelnice na směsný komunální odpad. 

První lednový týden (od 2. 1. 2023) se bude svážet plast. Následovat bude směsný komunální odpad v druhém lednovém týdnu. V týdnu od 16. 1. 2023 bude následovat svoz papíru a další týden bude opět svážen směsný komunální odpad. Tento cyklus se bude stále opakovat.

Svoz bioodpadu bude v roce 2023 probíhat obdobně jako v letošním roce. V lednu a v únoru proběhne svoz pouze jednou za měsíc. V měsíci březnu a dubnu bude svoz jednou za 14 dnů a od počátku května do konce října bude svou bioodpadu každý týden. V měsíci listopadu bude svoz v intervalu jednou za 14 dnů a v prosinci proběhne opět pouze jeden svoz. 

Popelnice se připravují na určené místo večer před termínem svozu, aby vývoz mohl proběhnout bez komplikací. V některých lokalitách se nádoby vyvážejí v brzkých ranních hodinách, proto musí být popelnice vždy připraveny na svém místě již večer před svozem. Nádoby nechte v den svozu připraveny celý den. Harmonogram vyvážení se může v jednotlivých lokalitách měnit. Pokud není popelnice prázdná hned ráno, neznamená to, že na ni popeláři zapomněli.

Termíny svozů pro Vaši ulici je možné najít také na tomto webu, v záložce Kde a kdy svážíme odpad. Zde zadáte jméno Vaší ulice a potvrdíte tlačítkem odeslat. Následně se Vám zobrazí přesné termíny svozu jednotlivých druhů odpadů.

Pokud si nejste jisti, můžete napsat dotaz na odpady@turnov.cz nebo zavolat na tel. číslo 481 366 161.

pdfKalendář svozu odpadu v roce 2023