Kalendář svozu odpadu v roce 2024

Datum aktuality

Svoz tříděných odpadů a směsného komunálního odpadu z popelnic bude plynule navazovat na současný harmonogram. Kalendář svozu na celý rok 2024 najdete v článku níže a brzy také ve vaší schránce.

Nový Kalendář svozu odpadu 2024 bude distribuován do vašich schránek v termínu od 13. do 20. prosince Českou poštou. Kalendář bývá vložen mezi letáky, dávejte proto pozor, abyste jej nepřehlédli! K dispozici je také ke stažení zde nebo k vyzvednutí v budově historické radnice v ulici Antonína Dvořáka nebo v infocentru na náměstí Českého ráje.

Všechny nádoby na tříděný odpad se svážejí z míst, kam občané připravují popelnice na směsný komunální odpad. První lednový týden (od 1. ledna 2024) se bude svážet plast. Následovat bude směsný komunální odpad v druhém lednovém týdnu. V týdnu od 15. ledna 2023 bude následovat svoz papíru a další týden bude opět svážen směsný komunální odpad. Tento cyklus se stále opakuje.

Svoz bioodpadu bude v roce 2024 probíhat dle harmonogramu a trochu odlišně než v předchozích letech. Sledujte proto pozorně harmonogram v kalendáři.

Svoz bioodpadu v roce 2024

  • Leden a únor jeden svoz za měsíc
  • Březen tři svozy za měsíc
  • Duben—červen svoz týdně
  • Červenec—srpen svoz jednou za 14 dnů
  • Září—listopad svoz týdně
  • Prosinec jeden svoz za měsíc

V roce 2023 byl během prázdnin svoz týdně. Svozy, které nejsou v tomto období pro rok 2024 v harmonogramu, byly přesunuty částečně na jarní a podzimní měsíce.

Popelnice se připravují na určené místo večer před termínem svozu, aby vývoz mohl proběhnout bez komplikací. V některých lokalitách se nádoby vyvážejí v brzkých ranních hodinách, proto musí být popelnice vždy připraveny na svém místě již večer před svozem. Nádoby nechte v den svozu připraveny celý den. Časový harmonogram vyvážení se může v jednotlivých lokalitách měnit. Pokud není popelnice prázdná hned ráno, neznamená to, že na ni popeláři zapomněli.

Termíny svozů pro Vaši ulici je možné najít také na tomto webu, v záložce Kde a kdy svážíme odpad. Zde zadáte jméno Vaší ulice a potvrdíte tlačítkem odeslat. Následně se Vám zobrazí přesné termíny svozu jednotlivých druhů odpadů.

Pokud si nejste jisti, můžete napsat dotaz na odpady@turnov.cz nebo zavolat na tel. číslo 481 366 161.

Kalendář svozu 2024_strana 1

Kalendář svozu 2024_strana 2